ADRA Havířov

Již od ruku 2009 má ADRA tu čest pomáhat také v Havířově. Od dubna 2012 jsme díky Božímu vedení a pomoci mohli otevřít první charitativní obchůdek a sociální šatník.

Co je to charitativní obchod?  

Má své kouzlo, je světlý, svěží a úsměv tam dáváme úplně zadarmo. Můžete darovat, levně nakoupit, pořídit si novou chňapku, zástěru nebo originální tašku – ušitou přímo v obchodě z darovaných textilií. Charitativní obchůdek rozdává radost spokojeným zákazníkům i dárcům. Jedná se o prodej v režimu veřejné sbírky, 100% výtěžku je použito na podporu činnosti dobrovolnických center. Najdete jej na ulici Dlouhá třída 59a v Havířově – Městě a na Šumbarku na ulici SNP 808/8. Otevřeno je od pondělí do čtvrtku od 9 do 16 hodin, v pátek od 9 do 15 hodin.

Co je to sociální šatník?  

Je také velmi dobře vybaven a zde nabízíme dvakrát týdně materiální pomoc sociálně potřebným. Příjemci této pomoci však musí svou oprávněnost doložit. Otevřen je v pondělí a ve středu od 10 do 15 hodin, a to také na Dlouhé třídě 59a – tedy u Jitřenky.

Další obchůdky a šatníky provozujeme také v Karviné a Orlové, všechny informace najdete na www.adrahavirov.cz.

Jak můžete pomoci?

Pomoci můžete darováním nepotřebných, ale použitelných věci do obchůdků  či šatníku, finančním darem anebo se zapojit osobně.  

Chcete se stát dobrovolníkem?

Dobrovolník je člověk, který bez nároku na finanční odměnu poskytuje svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. Zapojte se do některého  z našich 28 dobrovolnických programů v celém okrese Karviná. V Havířově můžete například věnovat svůj čas seniorům v nemocnici, v domovech pro seniory nebo  v domácnostech; lidem se zdravotním postižením, dětem anebo sociálně potřebným.  „Chci pomáhat“, říkají zájemci o dobrovolnictví na prvním setkání. Pak po několika letech dodávají s takovým laskavým a pokorným úsměvem, že sami dostali mnohem víc. 

Máte hodinku volného času týdně a chtěli byste to zkusit? Zajímá Vás, jak to funguje? Ozvěte se, někdo už na Vás jistě čeká! Navštivte